Buty w kolorach tęczy na Nocnym Bazarze w Chiang Rai

Podróżujemy po Azjii i co chwilę spotykamy artystów, różnej maści twóców, handlarzy sztuką i rękodziełem. Bazary i markety są na każdym kroku  i w najmniejszym nawet miasteczku z łatwością znajdziemy bazar poranny, zaczynający się o świcie,  nocny market, lub po prostu przydrożne stoiska handlujące czym sie da. Bardzo często zatrzymuję się zadziwiona  genialnymi  pomysłami. Mnóstwo tutaj ludzi uzdolnionych, którzy z sukcesem rozkręcają swoje małe biznesy. Często zatrzymuję sie zachwycona prostotą i geniuszem tych pomysłow.  Myślę, że warto się takimi historiami dzielić , dlatego  od czasu do czasu będę Wam opisywać najciekawsze i najbardziej inspirujące pomysły.

Dziś na przykład trafiłam do sklepiku z ręcznie malowanymi butami Nine Shop. Buty były głównym przedniotem sprzedaży.

funky buty
Nine Shop w Chiang Rai w Tajlandii z wielką kolekcją niesamowitych ręcznie malowanych butów, koszulek, plecaków, czapek

 

Szmaciane buciki we wszystkich kolorach tęczy . Tenisówki i trampki malowane farbami akrylowymi o jeszcze bardziej żywych, jaskrawych kolorach.  Były motywy kwiatowe, buty z postaciami z komiksów, mangi, trampki z piorunami, czaszkami, misiami, słonikami, miss kitty… Nie da się tego wszystkiego wymienić na jednym oddechu!
Do tego, można też było kupić ręcznie malowane koszulki, plecaki i piórniki z takimi samymi motywami.

ręczne malowane koszulki
Koszulki z postaciami z komiksów, w stylu manga lub z hello kitty. Każdy znajdzie coś dla siebie.
super koszulki
Zachwyciła mnie, różnorodność wzorów i motywów a także ilość dostępnych produktó.

 

Zachwyciła mnie, różnorodność wzorów i motywów a także ilość dostępnych produktów. Podobno maluje to wszystko jedna osoba. Bardzo miły sprzedawca San powiedziaał mi, że wszystko to maluje jego dziewczyna Mam. Jeżeli jest to prawda, to pełna jestem podziwu dla pracowitości!

Sama maluję na tkaninach  (zobacz moje ręcznie malowane koszulki) i wiem jak czasochłonne jest wykonywanie prac tą techniką.  Jedyny minus jaki dostrzegłam, to jakość farb.  Wszystkie przedmioty były malowane farbami akrylowymi, które wbrew temu o czym informowały komunikaty w sklepie,  nie sprawdzają się w dłuższym użytkowaniu tak jak specjalne farby do tkanin. (Farby akrylowe o ile są dobrze zabezpieczone można ostrożnie  czyścić nawilżoną szmatką lub delikatna szczoteczką. Materiały malowane specjalnymi farbami do tkanin można prac nawet w 90C – wiem bo sprawdzałam)


Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć zapraszam na stronę sklepu Nine Shop. Nie przeraź się tajskimi znaczkami! Klikni Enter na dole ekranu a wejdziesz na stronę główną, gdzie znajdziesz linki do różnych kategorii galeri, np tenisówki w stylu kung-fu, trampki, czapki czy saszetki.  Sklepik ma też swoją stronkę na Facebooku: http://www.facebook.com/nineshop99

Obserwuj i dziel się!

One thought on “Buty w kolorach tęczy na Nocnym Bazarze w Chiang Rai”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *