Jeden dzien w Dublinie:
Zmek i parak w Malahide i plaza w Portmanock

Jednodniowa wycieczka na północ Dublina.

Dzisiaj propozycja jednodniowego wypadu poza Dublin. Jeżeli macie czas i chcecie się wybrać poza miasto, Wypad to Malahide i Portmanock to przyjemna opcja spędzenia czasu na lonie natury z łatwym dojazdem transportem publicznym. Może zając od kilku godzin – jeżeli nie chcecie dużo spacerować, do całego dnia – spacer po pałacowych ogrodach lub po plaży może trwać kilka godzin. Jeżeli zdecydujecie się np. usiąść w restauracji i zjeść cos fajnego (Avoca w Malahide Castle ) lub zatrzymac sie na piwo w którejś z wielu restauracji w Malahide Village.

Malahide (Zamek, Park przypałacowy i ogrody botaniczne) i Portmanock (plaża)

Dojazd:

Autobus 42 z centrum Dublina do Portmanock. Po drodze można się zatrzymać w Malahide, zwiedzić pałac, przespacerować się do Malahide Village (do centrum Malahide). Palacu do i stamtąd wziąć autobus do Portmanock.
Pociag (DART) z centrum (Connolly Station) do Malahide i Portmanock
Z Portmanock można też dojechać na lotnisko, wiec może to być pomysł na ostatni dzień wycieczki do Dublina (Autobusem 102 możecie dojechać z Portmanock na lotnisko w Dubline — autobus jeździ mniej więcej co pół godziny, a dokładny czas możecie sprawdzić na aplikacji Dublin Bus).

Dojazd z Dublina do Malahide i Portmanock – Mapy

Spacer ogrodami palacowymi – Mapka Malahide

 

Route map for Malahide Castle Walk by Gerta Nestorowicz on plotaroute.com

Linki:

Aplikacja transportu publicznego – Dublin Bus – nie wszystkie przystanki mają tablice informacyjne wiec polecam ściągnąć ze względu na aktualny czas odjazdow

Zamek Malahide – wiecej informacji na temet Zamku i ogrodow

Malahide Village

Portmanock

Obserwuj i dziel się!

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *