Wai Wai’s Place – przywitanie w Yangonie

Wyjeżdżając do Birmy nie planowaliśmy rezerwować żadnych noclegów z wyprzedeniem. Wyjątkiem była pierwsza noc – potrzebowaliśmy adresu do wizy więc zdecydowaliśmy się zarezerwować jakieś sympatyczne miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć po ponad 22 godzinnej podróży (Dublin-Amsterdam-Kuala Lumpur-Yangon).

Przeszperałam Agody, Tripadvisory i co tam jeszcze znalazłam. Szukałam czegoś dla 3 osób – double room dla nas  plus 1 dorm albo single dla Darusia. No i low budget czyli mayksmalnie $25-$30 na osobę. Zdecydowałam zarezerwować pokoj w Wai Wai’s place. Znalazłam ich stronę i napisałam maila (zawsze staram się kontaktować bezpośrednio z hotelem, jeżeli to możliwe. Wtedy cała kwota trafia bezpośrednio do hotelu).  Wai Wai zaoferowała nam też odbiór z lotniska za $7, z czego skorzystaliśmy (jakby się ktoś zastanawiał, to bardzo uczciwa cena).

wai wai place - hotel in yangon
Wai Wai

Był to strzał w dziesiątkę. Najprzyjemniejszy początek naszej podróży po Birmie jaki mogliśmy sobie wyobrazić. (i równie przyjemny koniec, bo na ostatnią noc tez wróciliśmy do Wai Wai. Wai Wai jest przemiłą, ciepłą dziewczyną o wielkim sercu. Pochodzi ona z małej wioski na północy Birmy, w prowincji Shan. Po wielu różnych perypetiach i przejsciach, o których z niesamowitą szczerością nam opowiedziała, WaiWai otworzyła małe B&B. Wszystko szło dobrze, i po jakims czasie, trzeba było przenieść się do większego budynku. Teraz Wai Wai’s place mieści się w przepieknym przestronnym budynku, w ktorym jest 11 pokoi do wynajęcia (Dorm, Double i Family Rooms).

wai wai's place b&b in Yangon
Family Room – Pokój Rodzinny

 

 

Wai Wai's place in Yangon
Wai Wai

 

Nocleg w Yangon - Wai Wai's place
Wai Wai na recepcji

Wszyscy pracownicy są przemili i bardzo pomocni. Z Wai Wai mieszkają też jej kuzyni. Zabrała ich z pólnocy Birmy i dba o nich teraz jak ich  mama – dba o ich życie i ich edukację. Wielkie serce ma Wai Wai.

wai wai's place b&b in Yangon
ekipa Wai Wai – przemiłe dziewczyny 🙂

O – zapomniałabym o śniadaniach – są przepyszne – owoce, tosty z chleba który nie jest słodki (jedyny hotel w którym zostawaliśmy a chleb nie był slodki) i przepyszny makaron – mniaaamm!

wai wai's place b&b in Yangon
Wai Wai robi moje śniadanie – najlepszy makaron na świecie 🙂

 

wai wai's place b&b in Yangon
A to efekt – ajlepsze sniadanie – noodle z czyms chrupiącym.. mniam 🙂

I taras ,gdzie można posiedzieć w upalne noce lub znaleźć cien w upalne popołudnia.

wai wai's place b&b in Yangon

 

Wai Wai była tak miła, ze zorganizowała małe party – niestety nie było tańców (czym rozczarowana była jej mała kuzynka) ale i tak świetnie się bawiliśmy.

wai wai's place b&b in Yangon
party time
wai wai's place b&b in Yangon
pay time
wai wai's place b&b in Yangon
party time
wai wai's place b&b in Yangon
party time a Tomek gra w łapki 🙂
wai wai's place b&b in Yangon
Daruś i oczywiście dziewczyny 😉

Wai Wai – thank you for your hospitality!

 

 

 

Obserwuj i dziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *